Exteriérový
kamenný koberec

Nebaví vás stále dokola opečovávat venkovní dlažbu, která pravidelně prorůstá? Nebo drolící se beton? Vyzrajte na přírodní vlivy trvanlivým kamenným kobercem.

Kamenný koberec při správné ale nenáročné údržbě vydrží víc než běžné povrchy. Přitom vypadá netradičně a doladí jakýkoliv prostor venku.

Mezi hlavní přednosti exteriérového kamenného koberce patří:

Kamenné koberce slouží jako povrch klasických chodníků, balkonů, schodů okolo bazénů apod. Kde ho chcete využít vy?

Kamenný koberec – pochozí plochy

Exteriérový kamenný koberec využijete jako dekorativní kamennou pochozí vrstvu: Terasy, pergoly, zahradní a okapové chodníčky, sokly, chodníky kolem domu, příjezdy ke garážím apod. Kamenné koberce tedy využijete prakticky na všechny venkovní plochy, protože mají výjimečné vlastnosti:

 • Odolnost proti povětrnostním podmínkám a rozdílům teplot.
 • Mrazuvzdornost, obrusuvzdornost.
 • Protiskluzovost.
 • UV odolnost a stabilita.

Využijte všechny výhody kamenných koberců pro pochozí plochy a vytvořte si pěkný a funkční exteriér.

Kamenný koberec na schody

Zapomeňte na problémy, které na vás čekají při obkládání schodů. Kamenný koberec jako finální krytinu velice oceníte při renovaci starých schodů, kdy je mnohdy každý stupeň jiný, jsou v nepravidelných úhlech, nebo mají další nedostatky. Vyhnete se dozdívání a dalším opravám. Kamenný koberec je efektivní a jednoduché řešení také při stavbě nových schodišť. Ať nové či rekonstruované, schodiště s kamenným kobercem pro vás znamená:

 • Estetický výsledek díky absenci spár.
 • Propouštění vody a vyspárování prodlužuje životnost.
 • Jednoduchá údržba povrchu v létě i v zimě.
 • Hodí se na schody jakýkoliv rozměrů i pro atypy.

Darujte si efektní schodiště, které bezvadně funguje a vypadá za každého počasí. Rádi vám poradíme.

Kamenný koberec kolem bazénu

Zpříjemněte si chvíle strávené u bazénu. Ať už se opalujete, nebo sleduje děti, jak běhají kolem a skáčou do vody, kamenný koberec řeší všechny problémy: Vytvoří kolem bazénu jednolitý, bezespárový a hlavně bezpečný povrch, který neklouže, i když voda cáká všude kolem.

Kamenný koberec bazénu je ideální volbou protože:

 • Užijete si chůzi naboso, kdy se povrch nenahřívá a chůze po kamenném koberci je příjemná.
 • Kamenný koberec je bezpečnější než dlažba: Voda odtéká, netvoří se louže a nehrozí riziko uklouznutí.
 • Povrch rychle očistíte obyčejným proudem vody. Kamenný koberec je navíc odolný vůči chlóru a čistícím prostředkům.

Mějte bezstarostné léto u bazénu s naším kamenným kobercem. Obraťte se na nás a my vyřešíme vše od výběru materiálu až po realizaci.

Kamenný koberec na balkon

Trápí vás, že povrch na balkoně už nahlodal zub času a vy nevíte, jak problém co nejlépe vyřešit? Vyzkoušejte kamenný koberec, který vrátí balkonům a lodžiím lesk a funkčnost. Pokud je stávající povrch popraskaný a nevzhledný, není to dobré pro vaše oko, ale ani pro konstrukci balkonu. Do takového balkonu zatéká a z dlouhodobého hlediska dochází ke snižování životnosti.

Renovace balkonu kamenným kobercem zabrání poškozování konstrukce. Primárně však udělá radost uživateli: Na líbivý a originální design podlahy se dobře dívá a ještě lépe se po něm chodí. Kamínky jsou přírodním materiálem, který je příjemný na dotek a vyniká dlouhou životností a rychlou údržbou. To oceníte při posezení na balkoně i při nerušeném výhledu.

Renovace kamenného koberce

Stejně jako každý jiný povrch je třeba i kamenný koberec pravidelně renovovat. Obzvláště venku ztrácí povrch lesk a může dojít k vydrolení kamínků vlivem nepříznivého počasí, nesprávného používání nebo příliš vysokého zatížení.

Údržba a renovace si však poradí se všemi vzniklými nedostatky. Původní kamenný koberec důkladně vyčistíme. Mírně vydrolená místa doplníme a provedeme penetraci. Následuje renovační nátěr epoxidem, ideálně tím, který byl použitý při realizaci.

Poctivá údržba a renovace je důležitá pro maximalizaci životnosti kamenného koberce, který vám tak vydrží i desítky let.

Názory zákazníků, kteří kamenný koberec používají

Firma zvládla povrch vybrousit, napenetrovat, položit kamenný koberec okolo bazénu výborně a hlavně vyhověla šibeničnímu termínu. Naprostá spokojenost.

Zlatova

Madaro to je perfektně odvedená práce,skvělá domluva a vstřicnost. Pokud hledáte firmu na pokládku kamenného koberce,tak lepší nenajdete než je tahle.

Pavel Bureš

Perfektní komunikace, perfektně odvedená práce, perfektní zákaznický servis. 100% spokojenost.

J. Pösel

Firma nám pokládala kamínky na velkou plochu terasy a chodníku kolem domu, na okraj bazénu. Jsme velmi spokojeni s kvalitou provedené práce. Termín sice nebyl dodržen, ale na vině bylo počasí a jiné objektivní důvody. Pokud to šlo, pracovalo se i o víkendu. Koberec je velmi uživatelsky příjemný, dobře se udržuje.

Jitka

Skvělá komunikace a domluva, perfektně odvedená práce za dobrou cenu. 100% spokojenost.

Yveta Siskova

Příjemné jednání, rychlá domluva. Krásně provedená práce. Moc děkujeme a doporučujeme :)

Klara Nezhyb